CO TO JEST?
MOŻLIWOŚCI niePEŁNOsprawności to projekt społeczny,

którego celem jest ukazanie młodzieży z niepełnosprawnościami jej możliwości, zarówno na rynku pracy, jak i w pozostałych aspektach życia.

"Osoba z niepełnosprawnością w liceum jest w swego rodzaju inkubatorze. Gdy wychodzi na rynek pracy, często trudno jest jej się odnaleźć. Naszym celem jest przekazanie niepełnosprawnej młodzieży potrzebnej wiedzy i zmotywowanie do działania."

Beata Cegłowska - koordynatorka projektu

27. stycznia

Zaproszeni przez nas goście, czyli m.in. mgr Mirosława Gajewska, Radosław Łukasiewicz i dr Robert Manowski udowodnili nam, że niepełnosprawność nie stawia żadnej przeszkody przed odniesieniem sukcesu.

9. marca

Niepełnosprawni sportowcy, w tym plut Tomasz Rożniatowski i Sebastian Luty opowiedzą nam nieco o swoich pasjach jako karierach zawodowych.

23. marca

Na tym ostatnim, podsumowującym naszą działalność spotkaniu głos zajmie Paweł, uczeń L LO im. Ruy Barbosy. Temat spotkania pozostawiamy na razie w tajemnicy ;)

Jak realizujemy swój cel?

1Spotkania
Organizujemy spotkania dla uczniów z klas integracyjnych. Zapraszamy na nie osoby z niepełnosprawnościami, które odniosły sukces w większej bądź mniejszej skali i oddajemy im głos, aby przekazały swoją wiedzę i doświadczenie, motywując przy tym widownię do działania.
Prowadzimy fanpage (link w prawym górnym rogu ekanu), na którym zamieszczamy informacje związane z przebiegiem projektu oraz możliwościami niepełnosprawności. Stanowi on źródło ciekawych informacji zarówno dla osób w pełni sprawnych, jak i tych z różnymi niepełnosprawnościami.
Udzielamy wywiadów w gazetach i radiach, aby każdy mógł usłyszeć jak wiele możliwości ma osoba niepełnosprawna.

Nasza szkoła jest szkołą z odziałami integracyjnymi, a więc takimi, w których część uczniów ma niepełnosprawności. Choć sami nie chodzimy do klasy integracyjnej, kontakt z takimi osobami zupełnie zmienił nasze na nich spojrzenie.

Uważamy, że każdej osobie powinno się udzielać wsparcia, gdy tego potrzebuje. Niepełnosprawna młodzież po ukończeniu edukacji i wyjściu na rynek pracy jest właśnie w takiej sytuacji - nie wie, jakie poczynić działania. Chcemy choć trochę ich wesprzeć i dać im motywację na ten trudny okres.

Jakie dokładnie cele sobie wyznaczyliśmy?

Wyznacznie konkretnych celów jest jedną z pierwszych czynności, które należy zrobić realizując projekt w ramach olimpiady "Zwolnieni z Teorii".

Liczba beneficjentów: 500
Liczba wzmianek medialnych: 15
Liczba partnerów: 7
  • 1
    Komunikacja w zespole jest naszą najważniejszą zasadą, która pozwala uniknąć zamieszania i zmniejsza liczbę popełnianych błędów
  • 2
    Ambicje z rozwagą, czyli poszukiwanie złotego środka pomiędzy doskonałością a wykonywalnością, dają nam możliwość osiągnięcia wysokich wyników
  • 3
    Przyjacielskie relacje w działaniach nad projektem i poza nimi pozwalają nam efektywnie przeć do naszych celów
  • 3
    Równomierne rozkładanie pracy na członków zespołu jest bardzo ważne. Dzięki temu nikt z nas nie jest mniej zaangażowany ani nie płaci za projekt kosztem zdrowia czy ocen

Patronaty Honorowe, medialne i partnerzy

Czyli kto uznał naszą działalność za słuszną i wartą wsparcia.

Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych
Patronat Honorowy PFRON
Konstanty Radziwiłł
Honorowy Patronat Wojewody Mazowieckiego
Adam Struzik
Honorowy Patronat Marszałka Województwa Mazowieckiego
Rafał Trzaskowski
Honorowy Patronat Prezydenta miasta stołecznego Warszawa
Dariusz Kacprzak
Honorowy Patronat Zastępca Burmistrza Pragi Północ
Marlena Maląg
Honorowy Patronat Ministra Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej
Gazeta Mieszkaniec
Luka&Maro
Wyższa Szkoła Artystyczna w Warszawie
Partner
Praskie Stowarzyszenie "Patrz Sercem"
Fundacja Integracja
niepelnosprawni.pl
radiopraga
L LO im. Ruy Barbosy w Warszawie
Niewidzialna Wystawa
WZMIANKI

Gdzie już można było o nas usłyszeć

Nasz zespół

Jesteśmy uczniami L Liceum Ogólnokształcącego z Oddziałami Integracyjnymi im. Ruy Barbosy w Warszawie. Choć bardzo się od siebie różnimy, łączy nas wspólny cel - realizacja projektu MOŻLIWOŚCI niePEŁNOsprawności.

Zdjęcie Pani Beaty Cegłowskiej Jeżeli Wyrazi Zgodę

Beata Cegłowska