Powrót => Strona główna

Wydarzenia


WYNIKI KONKURSÓW W ROKU SZKOLNYM 2017/2018 

 „WIZARDS OF WORDS” 

W poniedziałek  23.04.2018 odbył się Finał szkolnego konkursu języka angielskiego „WIZARDS OF WORDS”. W konkursie, polegającym w tym roku na przedstawieniu skeczu w języku angielskim, wzięło udział 9 grup uczniów z klas 1,2 i 3-cich. Sponsorem nagród jest Rada Rodziców LLO oraz Oxford University Press.

And the winners  are:

I miejsce – zespół z 1D za skecz „Giovanni’s Cafe”,

II miejsce – zespół z 3K za skecz „The Dentist”,

III miejsce – zespół z 1B za skecz „The Bus Stop”

Congratulations and thank you very much.

...

OGÓLNOPOLSKI  KONKURS  JĘZYKA  ANGIELSKIEGO  FOX 

27 lutego 2018 odbyła się kolejna edycja konkursu FOX, w którym wzięło udział 20 uczniów

w dwóch kategoriach wiekowych Lions(pierwszoklasiści) oraz Eagles(drugo- i trzecioklasiści).

Najlepsze wyniki uzyskali:

FILIP KOSIERB z 1B Lions 125.00 / 150 pkt - bdb

ZOFIA WOIŃSKA z 1C Lions 122.50 / 150 pkt - bdb

DAWID LESZCZYŃSKI 2KEagles 107.50 / 150 pkt - bdb

ZUZANNA DRAGANEK 3K Eagles 107.50 / 150 pkt - bdb

JULITA PAŃCZYK 3K Eagles 92.50 / 150 pkt - db

Uczniowie, którzy uzyskali bardzo dobrerezultatyotrzymają bony pieniężne do Empiku, a osoba z wynikiem dobrym nagrodę książkową.

Serdecznie gratulujemy!


Wiedeń

W dniach 24.03-28.03 201840 uczniów naszego liceum pod opieką prof. E. Milewskiej, J. Lachowskiej i G.Sawy miało okazję odwiedzić stolicę kultury i architektury europejskiej- Wiedeń. Na trasie znalazł się m.in. polski kościół na wzgórzu KahlenbergPałac Schoenbrunn i Muzeum Wozowni Cesarskiej;Pałac Hofburg i jego przepastny Skarbiec. Ciekawą atrakcją była możliwość obejrzenia baletu w znanej na całym świecie wiedeńskiej operze. Nie zabrakło również wizyty w Muzeum Historii Przyrodniczej i Muzeum Historii Sztuki. Młodzież w trakcie zwiedzania miała również okazję odwiedzieć Galerię HundertwasserA wszystko to w atmosferze wielkanocnych jarmarków…

Wymiana z gimnazjum niemieckim w Höxter

            Wymiana polsko-niemiecka w tym roku odbyła się w dniach od 03 do 09 marca. Do Polski przyjechali uczniowie z niemieckiego miasteczka Höxter. Była to grupa dwunastu osób, których przyjęliśmy w naszych domach.

            Plan wycieczki skupiał się na zwiedzaniu stolicy. Wraz z grupą niemiecką odwiedziliśmy, m.in. Pałac Kultury i Nauki, Zamek Królewski oraz Park Łazienkowski. Wymiana obejmowała również dwudniowy wyjazd do Gdańska. Po drodze zwiedziliśmy Zamek w Malborku. Niemieccy uczniowie byli bardzo zainteresowani historią tego obiektu, jak również możliwością zobaczenia polskiego morza.

             Przyjazd do naszego kraju pozwolił im poznać polską kulturę, obyczaje oraz tradycje. Cała wymiana była bardzo udana. Nie możemy doczekać się wyjazdu do naszych niemieckich przyjaciół z Höxter.

WYMIANA MIĘDZYSZKOLNA ZE SZKOŁĄ W HÖXTER W NIEMCZECH

We wrześniu rozpoczęły się przygotowania do nowej edycji wymiany międzynarodowej z liceum niemieckim w Höxter dla uczniów klas pierwszych i drugich. Wymiana odbędzie się w dniach 3-9.03.2018 r. w Warszawie i 14-20.04.2018 r. w Höxter. Głównym celem tego projektu jest rozwijanie umiejętności językowych oraz poszerzanie wiedzy realioznawczej o obu krajach.

 

FAHRENHEIT 451

451 stopni Fahrenheita to temperatura w jakiej pali się papier a palenie książek należy do obowiązków straży pożarnej działającej w bliżej nieokreślonej przyszłości. Adaptacją doskonałej powieścipt FAHRENHEIT 451 Raya Bradbury'egojest spektakl brytyjskiej trupy TNT Theatre Britain w reżyserii Christiana Flinta i Paula Stebbingsa.

23 października 2017 klasa 2B oraz grupy 2CE i 2AD wraz z Paniami Magdaleną Kwasieborską i Anną Kosmahl obejrzały sztukę FAHRENHEIT 451 w języku angielskim w Teatrze Studio Buffo. 30.10.2017 tę samą sztukę oklaskiwali uczniowie klas trzecich wraz z Paniami Beatą Biernacką, Małgorzatą Kołodzińską i Katarzyną Wrońską.

 

UNIVERSITY OF SOUTH WALES

W środę 22 listopada odbyło się spotkanie uczniów naszej szkoły z Panią Sally Fairburn przedstawicielką University of South Wales oraz przedstawicielką Global Education. Uczniowie poznali możliwości oraz specyfikę studiowania w Wielkiej Brytanii, a także szczegóły dotyczące aplikacji na studia i wymagań uczelni.

23998228 10213507431172892 1099288441 o23897020 10213507435132991 195660194 o 1

 

LEKCJA O EGZAMINIE IELTS Z BRITISH COUNCIL

30 października 2017 roku uczniowie klas 1F i 1M  uczestniczyli w zorganizowanej przez prof. Elżbietę Niegowską-Drachal prezentacji o najpopularniejszym teście z języka angielskiego: International English Language Testing System. 

Pan Piotr Pluskota - doświadczony egzaminator British Council - odpowiedział na nurtujące uczniów pytania:

- dlaczego warto zdawać IELTS?

- jak przygotować się do testu?

- gdzie można studiować lub pracować z wynikiem IELTS?

Zajęcia zakończyły się krótkim testem, a zwycięzcy otrzymali nagrody.

 

SPOTKANIE Z AMBASADOREM BRAZYLII W POLSCE

Jak co roku najlepsi uczniowie klas pierwszych i drugich zostali zaproszeni do Ambasady Brazylii z okazji Święta Narodowego, przypadającego 7 września. Z uwagi na obecność „pierwszaków”, którzy dopiero co zaczęli zgłębiać  tajniki języka portugalskiego, rozmowa z Panem Ambasadorem, JE Alfredem Leoni toczyła się po angielsku i dotyczyła planów na przyszłość uczniów i wyobrażeń Polaków o Brazylii.

Zarówno Dyrektor 50 Liceum, Pan Piotr Cacko, jak i nauczyciele języka angielskiego i portugalskiego mogli być dumni ze swoich podopiecznych.

Gratulacje dla wyróżnionych uczniów, którzy pokonali tremę i prowadzili płynną konwersację z brazylijskim dyplomatą.

 

WARSZTATY

W tym roku, oprócz portugalskich warsztatów kulinarnych, uczniowie portugalskiego poznają dekoratorską sztukę kolorowych kafli – azulejos. Ta forma zdobienia fasad i wnętrz budowli świeckich i sakralnych, wywodząca się z kultury mauretańskiej, jest chlubą Portugalii.

Wszyscy, którzy odwiedzili ten kraj, z zachwytem wspominają przepiękne sceny rodzajowe i historyczne, zdobiące pałace, dworce, kościoły i zwykłe domy. Aby mieć namiastkę Portugalii w domu i poznać wielkość własnego  talentu artystycznego, uczniowie trzecich klas sami chwycili za pędzle w pracowni Madebyyou.

ZNAJDŹ NAS