WYMIANA MIĘDZYSZKOLNA ZE SZKOŁĄ W HÖXTER W NIEMCZECH

We wrześniu rozpoczęły się przygotowania do nowej edycji wymiany międzynarodowej z liceum niemieckim w Höxter dla uczniów klas pierwszych i drugich. Wymiana odbędzie się w dniach 3-9.03.2018 r. w Warszawie i 14-20.04.2018 r. w Höxter. Głównym celem tego projektu jest rozwijanie umiejętności językowych oraz poszerzanie wiedzy realioznawczej o obu krajach.

FAHRENHEIT 451

451 stopni Fahrenheita to temperatura w jakiej pali się papier a palenie książek należy do obowiązków straży pożarnej działającej w bliżej nieokreślonej przyszłości. Adaptacją doskonałej powieścipt FAHRENHEIT 451 Raya Bradbury'egojest spektakl brytyjskiej trupy TNT Theatre Britain w reżyserii Christiana Flinta i Paula Stebbingsa.

23 października 2017 klasa 2B oraz grupy 2CE i 2AD wraz z Paniami Magdaleną Kwasieborską i Anną Kosmahl obejrzały sztukę FAHRENHEIT 451 w języku angielskim w Teatrze Studio Buffo. 30.10.2017 tę samą sztukę oklaskiwali uczniowie klas trzecich wraz z Paniami Beatą Biernacką, Małgorzatą Kołodzińską i Katarzyną Wrońską.

UNIVERSITY OF SOUTH WALES

W środę 22 listopada odbyło się spotkanie uczniów naszej szkoły z Panią Sally Fairburn przedstawicielką University of South Wales oraz przedstawicielką Global Education. Uczniowie poznali możliwości oraz specyfikę studiowania w Wielkiej Brytanii, a także szczegóły dotyczące aplikacji na studia i wymagań uczelni.

23998228 10213507431172892 1099288441 o23897020 10213507435132991 195660194 o 1

LEKCJA O EGZAMINIE IELTS Z BRITISH COUNCIL

30 października 2017 roku uczniowie klas 1F i 1M  uczestniczyli w zorganizowanej przez prof. Elżbietę Niegowską-Drachal prezentacji o najpopularniejszym teście z języka angielskiego: International English Language Testing System.

Pan Piotr Pluskota - doświadczony egzaminator British Council - odpowiedział na nurtujące uczniów pytania:

- dlaczego warto zdawać IELTS?

- jak przygotować się do testu?

- gdzie można studiować lub pracować z wynikiem IELTS?

Zajęcia zakończyły się krótkim testem, a zwycięzcy otrzymali nagrody.

SPOTKANIE Z AMBASADOREM BRAZYLII W POLSCE

Jak co roku najlepsi uczniowie klas pierwszych i drugich zostali zaproszeni do Ambasady Brazylii z okazji Święta Narodowego, przypadającego 7 września. Z uwagi na obecność „pierwszaków”, którzy dopiero co zaczęli zgłębiać  tajniki języka portugalskiego, rozmowa z Panem Ambasadorem, JE Alfredem Leoni toczyła się po angielsku i dotyczyła planów na przyszłość uczniów i wyobrażeń Polaków o Brazylii.

Zarówno Dyrektor 50 Liceum, Pan Piotr Cacko, jak i nauczyciele języka angielskiego i portugalskiego mogli być dumni ze swoich podopiecznych.

Gratulacje dla wyróżnionych uczniów, którzy pokonali tremę i prowadzili płynną konwersację z brazylijskim dyplomatą.

WARSZTATY

W tym roku, oprócz portugalskich warsztatów kulinarnych, uczniowie portugalskiego poznają dekoratorską sztukę kolorowych kafli – azulejos. Ta forma zdobienia fasad i wnętrz budowli świeckich i sakralnych, wywodząca się z kultury mauretańskiej, jest chlubą Portugalii.

Wszyscy, którzy odwiedzili ten kraj, z zachwytem wspominają przepiękne sceny rodzajowe i historyczne, zdobiące pałace, dworce, kościoły i zwykłe domy. Aby mieć namiastkę Portugalii w domu i poznać wielkość własnego  talentu artystycznego, uczniowie trzecich klas sami chwycili za pędzle w pracowni Madebyyou.