Aktualności

Szanowni Państwo, Dyrektor szkoły informuje, że zwołuje na 23 kwietnia radę klasyfikacyjną klas 3 na godz. 13.00.

Szanowni Państwo, Dyrektor szkoły informuje, że zwołuje na 18 kwietnia radę klasyfikacyjną klas 3 na godz. 13.00

Dyrektor szkoły przypomina, że w dniu 16 kwietnia do godz.12.00 należy wystawić ocenyy końcoworoczne klasom trzecim. Natomiast w dniu 17 kwietnia o godz. 15.00 odbędzie się rada klasyfikacyjna.

Informujemy, że Związek Nauczycielstwa Polskiego podjął dezcyję o rozpoczęciu akcji strajkowej na terenie naszej szkoły od dnia 8 kwietnia 2019 r. do odwołania.

W dniu 20 marca odbyła się prelekcja, skierowana do rodziców wszystkich naszych uczniów, na temat depresji wśród młodzieży. Prelekcja miała charakter psychoedukacyjny, a zaproszeni rodzice mogli dowiedzieć się: czym jest depresja, jak często dotyka nastolatki, w jaki sposób wpływa na myślenie i zachowanie młodego człowieka, jak rozpoznać depresję, w jaki sposób rozmawiać  z nastolatkiem i pomóc mu pokonać chorobę.
Prelekcję przygotowały i poprowadziły psycholog Ewelina Ławecka i terapeuta pedagogiczny Katarzyna Narojczyk.

1 List od Burmistrza do Rodziców:więcej

2 List od Burmistrza do Rodziców:więcej

Praskiego Konkursu Matematycznego 2018/2019

23 lutego 2019 r. odbył się finał Praskiego Konkursu Matematycznego, którego organizatorem jest L Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Integracyjnymi im. Ruy Barbosy.

W finale uczestniczyło  41 uczniów z 5 liceów - XXII LO, XIX LO, VIII LO, XLVII LO,  L LO.

Warto wspomnieć, że w etapie szkolnym wzięło udział 205  uczniów z  8  szkół ponadgimnazjalnych.

Uroczystość wręczenia nagród, która odbyła się 12 marca 2019, poprowadziła  pani  Marzena Ofrecht  , opiekun konkursu. Laureaci otrzymali z rąk pana dyrektora Piotra Cacko dyplomy i nagrody książkowe. Lisy gratulacyjne oraz podziękowania otrzymali nauczyciele tworzący Radę Programową Konkursu.

Pani dr Maria Gokieli z Wydziału Matematyczno-Przyrodniczego Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego wręczyła zdobywcy  pierwszego miejsca indeks na dowolny kierunek Wydziału Matematyczno-Przyrodniczego UKSW a pozostałym laureatom nagrody i listy gratulacyjne od dziekana.

Na zakończenie uroczystości bardzo ciekawy wykład popularyzujący matematykę wygłosiła

dr  Maria Gokieli z UKSW.

Nagrodzeni uczniowie:

Eryk Muchorowski

Dominik Stępień

Anna Czartoszewska, Magdalena Dzwonkowska

Wyróżnienie

Piotr Mazowiecki, Małgorzata Mazur, Maciej Ejduk

Jan Mrozowski

XIX LO im. Powstańców Warszawy

Opiekun Praskiego Konkursu

Matematycznego

Marzena Ofrecht

Zdjęcia

Ze smutkiem zawiadamiamy, ze 15 marca br. zmarła wieloletnia nauczycielka historii naszego liceum, człowiek oddany ludziom- Magdalena Romankiewicz.   Pogrzeb odbędzie sie 21 marca na Wólce Weglowej. Pożegnanie rozpocznie się o godz.12.00 w Domu Pogrzebowym na Wólce.
Cześć Jej pamieci!

Drodzy Uczniowie!

Serdecznie zapraszamy na II edycję nietypowego konkursu recytatorskiego "Tragarze cieni".

Do poniedziałku czekamy na zgłoszenia!!!

W tym roku dowolność w wyborze tekstów poetyckich. Hasłem tegorocznej edycji jest WSZECHŚWIAT. Na uczestników czekają atrakcyjne nagrody.

Chęć udziału można zgłosić do uczących Was polonistów.

Konkurs odbędzie się 4 kwietnia a rozpoczną go warsztaty z instruktorem teatralnym.

pierwszy raz samodzielnie "wyjść" z domu... Automatyczny podjazd dla wózka.

Monika jest absolwentką naszej szkoły i niezwykle dzielną i ambitną dziewczyną.