Aktualności

Zakonczenie roku szkolnego 2018/2019 odbedzię sie 19 czerwca 2019 r na auli wg harmongramu

godz 11.00 - klasy II

godz 12.00 - klasy I

Piotr Cacko

Ze względu na wysokie temperatury od 12 czerwca 2019 r do odwołania   obowiązują  skrócone lekcje do 30 minut, z przerwami 10 minut.

Dyrekcja szkoły

Dzwonki: pobierz

W dniach 25.05- 04.06.2019 szesnastoosobowa grupa uczniów L LO im. Ruy Barbosy wraz z opiekunkami Panią Magdaleną Kwasiborską i Aleksandrą Waleszkiewicz, wzięła udział w drugiej części wymiany z Portugalią.
Pierwszego dnia wszyscy zjawili się na lotnisku Chopina w Warszawie o godz. 13, skąd wylecieli do Lizbony lotem o godzinie 15:10. Gdy dolecieli musieli samodzielnie dotrzeć do Hostelu, w którym spędzili następne dwa dni.
Następnego dnia uczniowie wraz z nauczycielkami mieli niezwykłą okazje spotkać się z Ambasadorem RP w Portugalii Jackiem Junoszą Kisielewskim, gdzie mogli osobiście porozmawiać i zjeść wspólnie lunch w pięknym ogrodzie. Kolejnym punktem wycieczki był Klasztor Hieronimitów oraz Muzeum Archeologiczne, gdzie zostali zaproszeni przez samego Dyrektora, dr António Carvalho. Po długim zwiedzaniu wszyscy wrócili na kolacje do hostelu.
W poniedziałek wszyscy zebrali się gotowi na kolejne zwiedzanie zabytków Lizbony wraz z malarką Mariolą Landowską. Wszyscy poszli wspólnie zobaczyć Zamek św. Jerzego, Katedrę oraz punkt widokowy Świętego Mikołaja. Następnie grupa poszła na spacer po dzielnicach portugalskiego miasta: Alfama, gdzie poszli na obiad w restauracji serwującej tradycyjne dania portugalskie. Wieczorem o godz. 20:00 wszyscy poszli na peron, skąd przemieścili się do miasta Guimarães, gdzie czekali na nich przyjaciele Portugalczycy.
Następnego dnia we wtorek o godz. 8:35 uczniowie mieli okazje zwiedzić portugalską Grupę Szkół Idães w sąsiednim miasteczku Felgueiras i zapoznać się z tamtejszą atmosferą. O godz. 12:00 wszyscy zebrali się na lunch, który przygotowali uczniowie szkoły portugalskiej i wszyscy mogli zasmakować tamtejszych przysmaków i dań. Po zjedzonym posiłku, o godz. 14:30 Polacy i Portugalczycy udali się do Ratusza, gdzie mieli okazje obejrzeć krótki film pokazujący piękno miasta. O godzinie 16:00 wszyscy wspólnie udali się do fabryki butów Nobrand, gdzie mogli zobaczyć pracę przy robieniu obuwia. Następnie wszyscy mieli czas wolny, który spędzili wspólnie ze swoimi przyjaciółmi.
W środę wszyscy zebrali się razem przed szkołą o 8:30, gdzie pojechali na wycieczkę na górę Penha, na którą wjechali kolejką wagonikową, a po powrocie mieli ponownie czas wolny i czas ze swoimi Portugalczykami.
Następnego dnia uczniowie Polscy i Portugalscy wraz z nauczycielami wybrali się na wycieczkę do Porto, gdzie spędzili wspólnie cały dzień. Odwiedzili Wieże Clérigos, skąd było widać widok na całe miasto. Poźniej o godzinie 10:30 odwiedzili Muzeum. Następnie wszyscy wybrali się na lunch do restauracji, na tradycyjne danie francesinha. Kolejnym punktem była piękna stacja kolejowa Sao Bento oraz zobaczenie niesamowitego widoku w dzielnicy Ribeira. Na koniec wszyscy przeszli przez most łączący dwie części Porto, gdzie czekał na nich transport do domów swoich opiekunów.
W piątek uczniowie ponownie mieli okazję uczestniczyć w lekcjach wraz ze swoimi portugalskimi przyjaciółmi. Poznali tajemnice szkoły i poznali mnóstwo nowych osób. Później wszyscy wybrali się na prezentacje o Polsce i Portugalii, gdzie mieli okazje wziąć udział w quizie o obu krajach. Następnie każdy miał czas wolny, który spędził wspólnie ze swoimi przyjaciółmi z Portugalii.
W sobotę uczniowie mieli okazję na bliższą integracje z rodzinami. Cała grupa pojechała nad ocean, by po odpoczywać w gronie znajomych.
W niedzielę ok. godz. 11 wszyscy mieli lot z Porto do Lizbony, skąd później mieli przelecieć do Warszawy.

3 czewca odbył sie etap szkolny a 4  XIX Ogólnopolski Konkursu Wiedzy o Brazylii skierowany do uczniów szkół średnich oraz V Mazowiecki Konkurs o Brazylii dla klas siódmych i ósmych szkoły podstawowej. Tematem przewodnim tegorocznej edycji były brazylijski folklor i legendy.  Gośćmi honorowymi byli Ambasador Hadil Rocha Vianna oraz Ataché Wojskowy Płk. Cezar Carriel Benetti.

Zdjęcia

W XVII Ogólnopolskich Mistrzostwach Szkół w SCRABBLE w Kutnie reprezentacja  L LO w skałdzie Franciszek Łysek z klasy 1m oraz Julia Orłowska 1i zajęła 1 miejsce!!!!

Gratulujemy !!!!

IMG 20190531 123528

IMG 20190531 123500

Bardzo prosimy o pilny zwrot ksiązek do biblioteki szkolnej oraz kluczyków do szafek

23 maja w Centrum Nauki Kopernik odbyła się konferencja Digital Youth Forum dla ponad 420 młodych ludzi. Podczas trzech 90-minutowych sesji młodzi i dorośli twórcy treści, aktywiści, innowatorzy oraz artyści, podzielili się swoimi historiami, wiedzą, pasjami  i zainspirowali do działania.

Nasza szkoła brała udział w transmisji konferencji w ramach inicjatywy „DYF w Twojej szkole”.

Pełen program dostępny na stronie:

Dyrekcja szkoły informuje , iz w dniu 15 maja 2019 o godz. 18.00 odbęda się zebrania z rodzicami. Na zebraniach  zostaną przekazane informacje o zagrożeniach na koniec roku szkolnego 2018/2019

Zgodnie z § 34 ust. 9 Rozporządzenia Ministra Rozwoju i Finansów z dnia 13 września 2017 r. w sprawie rachunkowości oraz planów kont dla budżetu państwa, budżetów jednostek samorządu terytorialnego, jednostek budżetowych, samorządowych zakładów budżetowych, państwowych funduszy celowych oraz państwowych jednostek budżetowych mających siedzibę poza granicami Rzeczypospolitej Polskiej, sprawozdanie finansowe jednostki sporządzone na dzień 31.12.2018 r., wraz z załącznikami, zostało opublikowane w Biuletynie Informacji Publicznej Dzielnicowego Biura Finansów Oświaty Pragi-Północ m.st. Warszawy.

Od dnia 9 maja 2019 roku obowiązuje nowy plan lekcji. Plan jest umieszczony w zakladce dla ucznia/plan lekcji 2018/2019