!!! UWAGA !!! ŚRODA 3 KWIETNIA 2024 - DZIEŃ WOLNY OD ZAJĘĆ EDUKACYJNYCH !!!

''Multimedialne Centrum – Europa Experience''

W dniu dzisiejszym 14 uczniów kl. 4a o profilu obywatelsko - prawnym wraz z Panią Dagmarą Cholawo uczestniczyło w zwiedzaniu (w języku angielskim) interaktywnej wystawy dotyczącej Unii Europejskiej - "Multimedialne Centrum – Europa Experience".

Do tej pory centra „Europa Experience”, tworzone pod auspicjami Parlamentu Europejskiego i Komisji Europejskiej, można było odwiedzać w Berlinie , Paryżu , Rzymie , Helsinkach , Kopenhadze , Sztokholmie , Ljubljanie , Tallinnie  i Wiedniu , a od czerwca br. również w Warszawie . Jedną z licznych interaktywnych atrakcji tego miejsca stanowi wzięcie udziału w ponad 2-godzinnej grze fabularnej (Role Play Game), podczas której uczniowie podzieleni zostali na fikcyjne grupy polityczne i wcielali się w rolę posłanek /posłów. Następnie ich zadaniem była praca nad 2 aktami prawnymi, tworzenie sojuszy, negocjowanie i zapoznanie się z różnymi opiniami. A wszystko po to, by osiągnąć porozumienie, podobnie jak europejscy prawodawcy. Podczas dyskusji na bieżące tematy uczestnicy gry dowiedzieli się, jak wygląda proces podejmowania decyzji na poziomie Unii Europejskiej  , doświadczyli, jak te decyzje wpływają na życie obywateli oraz jak działa demokracja europejska. Uczniowie skorzystali również z najnowszych narzędzi multimedialnych, aby dowiedzieć się, jak funkcjonuje Parlament Europejski, Komisja Europejska i Rada Unii Europejskiej. Odbyli interaktywną wędrówkę po mapie Europy odkrywając, co zostało już osiągnięte w UE, a jakie wyzwania są jeszcze przed nami. Gra nie tylko pozwala poznać mechanizm przyjmowania prawa w Unii Europejskiej, ale uczy też, jak prezentować swoje poglądy i jak przekonywać do nich innych - ciekawostka - dostępna jest w 24 językach urzędowych UE .

Data dodania: 2023-11-03 20:25:24
Data edycji: 2023-11-03 20:49:56