L Liceum Ogólnokształcące

z Oddziałami Integracyjnymi
im. Ruy Barbosy w Warszawie.

Adres:
ul. Burdzińskiego 4
03-480 Warszawa

Kontakt: 
Email: lo50@lo50.edu.pl
Tel: +48 (22) 619 23 71

Najnowsze aktuaności

AKTUALNOŚCI:

Dzień otwarty - juz dzisiaj !!!

Opublikowano: 2020-06-04 08:23:25

 

Informuję iż w Dniu dzisiejszym t.j 4 czerwca 2020 r odbędzie sie Dzien otwarty na platformie TEAMS
( Instalacje aplikacji TEAMS nie jest wymagana)
Poniżej przesyłam linki do poszczególnych spotkań
Godz. 17.00 Klasa 1A i 1C
Godz. 18.00 Klasa 1K i 1 E
https://liblink.pl/7EI2RI86nP
godz 19.00 1D i 1M ( klasy integracyjne)
https://liblink.pl/C7nZuB079h
W tym dniu zostanie uruchomiony specjalny adres rekrutacja@lo50.edu.pl  na który bedą mogli państwo przesyłać pytania.
W czasie spotkanie bedzie uruchomiony również CZAT,  ale przy dużej liczbie pytać odpwiedzi na wszystkie pytanie moga byc utrudnione.
Przy braku odpowiedzi pytanie prosze zadac na podany powyżej adres . Postaramy sie jak najszybciej odpowiedzieć

pozdrawiam
Dyr Piotr Cacko

Dzień otwarty dla kandydatów

Opublikowano: 2020-05-28 17:33:37

Informujemy że w dniu 04 czerwca 2020 odbędzię sie dzień otwarty dla kandydatów w systemie on-line

Harmonogram spotkania

godz 17.00 - spotkania dla kandydatów klas 1 A i 1 C

godz 18.00 - spotkanie dla kandydatów klas 1K i 1 E

godz 19.00 - spotkanie dla kandydatów do klas integracyjnych 1 D i 1 M ( na tym spotkaniu zostanią podane informacje dla uczniów posiadających orzeczenia)

Linki do poszczególnych spotkań zostaną podanę 04 czerwca do godz 12.00

W spotkaniu bedzie uczestniczyłą dyrekcja szkoły , wychowawcy poszczególnych klas oraz zespół pomocy psychologiczno - pedagogicznej.

W dniu zebrania zostanie uruchomiony specjalny adres mailowy na który bedzie można przesyłąć pytania. 

Adres to rekrutacja@lo50.edu.pl.

Serdecznie zapraszamy przyszłych uczniow L LO

pozdrawiam 

dyr Piotr Cacko

 

Informacje dla maturzystów

Opublikowano: 2020-05-25 15:45:19

1.Poniżej przedstawiam harmonogram odbioru świadect ukonczenia szkoły.
Podczas odbioru świadectw otrzymaja państwo również zwrot dokumentów które zostały dostarczone w czasie procesu rekrutacji do szkoły. W tym dniu należy obowiązkowo oddać ksiązki do biblioteki.
Kluczyki do szafek mogą panstwo zatrzymać na czas matur. Zwrot kluczyów nastapi w czasie odbioru świadectwa maturalnego lub po ostatnim egzaminie.
WAZNE - Ze względu na sytuacje epidemiologiczna należy ściśle przestrzegać wyznaczonych godzin.
NA TEREN SZKOŁY BEDZIE WPUSZCZANA TYLKO JEDNA OSOBA
Harmonogram

03.06.2020 ( środa)
9.00 - 11.00 klasa 3A
11.00 - 13.00 Klasa 3B
13.00 - 15,00 Klasa 3C

04.06.2020 ( czwartek)
9.00 - 11.00 klasa 3D
11.00 - 13.00 Klasa 3E
13.00 - 15,00 Klasa 3F

05.06.2020 ( Piątek )

9.00 - 11.00 klasa 3K
11.00 - 13.00 Klasa 3M

2. Od 12 września 2019 roku uległ zmianie tryb postępowania z dokumentacją medyczną ucznia w przypadku zmiany szkoły lub zakończenia kształcenia (na podstawie art. 27 ust. 2 i 3 ustawy z dnia 12 kwietnia 2019 r. o opiece zdrowotnej nad uczniami, Dz. U. poz. 1078).

W przypadku zmiany szkoły przez ucznia dokumentacja medyczna ucznia jest przekazywana za pokwitowaniem, pielęgniarce środowiska nauczania i wychowania albo higienistce szkolnej w szkole przyjmującej ucznia.

Po zakończeniu kształcenia przez ucznia pielęgniarka środowiska nauczania i wychowania albo higienistka szkolna przekazuje za pokwitowaniem, indywidualną dokumentację medyczną absolwenta, zespołowi podstawowej opieki zdrowotnej, sprawującemu nad nim opiekę zdrowotną.

W związku z powyzszym bardzo prosze o informacje przesłana do Pani pielęgniarki dokladny adres przychodni podstawowej opieki medycznej
Dokumentacja medyczna zostanie przesłana na podany adres

3.W związku z wytycznymi GIS-u bardzo prosze aby osoby które w związku z chorob np.  alergia mogą  miec katar, kaszel lub inne delegliowści chorobowe proszone są o dostarczenie do dyrektora szkoły odpowiedniego zaświadczenia od lekarza. Nadmieniam że brak odpowiedniej informacji przekazanej przewodniczacemu komisji egzaminacyjnej może skutkować przerwaniem egzaminu maturalnego ( nawet dla całej grupy w sali) jeżeli pojawią się oznaki choroby.
W związku z powyzszym bardzo prosze o poważne potraktowanie tej informacji i przed rozpoczeciem egzaminów dostarczyć w/w zaświadczenie. Dokument ten mozna przynieść w dniach odbioru śwuadectw ukończenia szkoły ( harmonogram podany we wcześniejszej wiadomośći) lub przesłać skan na adres sekretariat@lo50.edu.pl.
pozdrawiam
dyr Piotr Cacko

XIV Ogólnopolskiego Przeglądu Twórczości Poetyckiej im. Jacka Kaczmarskiego "Rytmy nieskończoności"...

Opublikowano: 2020-05-18 16:24:41

LAUREACI XIV Ogólnopolskiego Przeglądu Twórczości Poetyckiej im. Jacka Kaczmarskiego "Rytmy nieskończoności"

Z radością przekazujemy wyniki tegorocznej edycji "Rytmów". Zazwyczaj upublicznialiśmy tylko listę Laureatów, a nie upublicznialiśmy przed wręczeniem nagród nazwisk osób, które zostały nagrodzone i wyróżnione przez Jury. W tym roku z uwagi na ograniczenia, wynikające z pandemii, jesteśmy zmuszeni zrobić inaczej, ponieważ nie wiemy, kiedy byłoby możliwe spotkanie wszystkich Laureatów u nas w szkole i wręczenie nagród osobom wyróżnionym.
Poniżej znajduje się:
a) lista Laureatów (Laureatem jest osoba, której choć jeden wiersz został wyróżniony publikacją w pokonkursowej antologii)
b) lista Laureatów nagrodzonych i wyróżnionych przez Jury (nagrody rzeczowe zostaną przesłane pocztą).
Nagrodę specjalną dla Laureata I miejsca przygotuje Juror, Marcin Partyka, który do nowego wiersza Laureata I miejsca napisze muzykę - mamy nadzieję, że podczas kolejnej edycji konkursu będziemy mogli posłuchać tego utworu wraz ze zdobywcą I nagrody tegorocznych "Rytmów".
Nagrody, dyplomy prześlemy laureatom pocztą. Antologia wierszy Laureatów z przyczyn wynikających z ograniczenia pandemią, zostanie przygotowana w wakacje. Wówczas też prześlemy każdemu Laureatowi tomik. Mamy nadzieję, że wszyscy spotkamy się zdrowo i szczęśliwie podczas kolejnej edycji "Rytmów" za rok.

A teraz: wyniki tegorocznych "Rytmów":

LAUREACI
XIV Ogólnopolskiego Przeglądu Twórczości Poetyckiej im. Jacka Kaczmarskiego
„Rytmy nieskończoności”

1. Amelia Adaszak Liceum Kreatywności nr XVI we Wrocławiu
2. Barbara Błażejczyk XXIII LO im. Marii Skłodowskiej-Curie w Warszawie
3. Malwina Ciechanowska XXV LO im. Stefana Żeromskiego w Łodzi
4. Alicja Czech I LO im. KEN w Stalowej Woli
5. Jakub Fronczak CV LO im. Zbigniewa Herberta w Warszawie
6. Miłosz Gajda VI LO im. Ignacego Jana Paderewskiego w Poznaniu
7. Michał Korek XV LO im. Wiktora Degi w Poznaniu
8. Karolina Kudela VIII LO im. Marii Skłodowskiej-Curie w Katowicach
9. Weronika Łaś I LO im. Danuty Siedzikówny „Inki” we Wrocławiu
10. Maja Mastalerz Technikum nr 10 im. Eugeniusza Kwiatkowskiego w Warszawie
11. Wiktoria Pietrowska L LO im. Ruy Barbosy w Warszawie
12. Aleksandra Pikulska Zespół Szkół Katolickich im. ks. Jana Długosza we Włocławku
13. Marta Podsiadło XII Liceum im. Cypriana Kamila Norwida w Krakowie
14. Klaudia Polakiewicz Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 2 w Kwidzynie
15. Aleksandra Polaszek VI Liceum Ogólnokształcące im. Ignacego Jana Paderewskiego w Poznaniu
16. Aleksandra Rzadkowolska I LO im. Ziemi Kujawskiej we Włocławku
17. Antoni Sikora Zespół Szkół Elektronicznych im. Bohaterów Westerplatte w Radomiu
18. Monika Skrzypczak L LO im. Ruy Barbosy w Warszawie
19. Paweł Stachowiak III LO im. Marii Konopnickiej we Włocławku
20. Hanna Stefańska LO Sióstr Urszulanek Unii Rzymskiej we Wrocławiu
21. Julia Świstek IV LO im. Adama Mickiewicza w Warszawie
22. Patrycja Turek II LO im. Marii Konopnickiej w Nowym Sączu
23. Katarzyna Wilczyńska L LO im. Ruy Barbosy w Warszawie
24. Aleksandra Wojtyra Zespół Szkół Ekonomicznych im. Stanisława Staszica w Wołominie
25. Natalia Woroniecka II LO im. Księżnej Anny z Sapiehów Jabłonowskiej w Białymstoku

JURY postanowiło przyznać nagrody i wyróżnienia następującym Laureatom:


I miejsce:

Natalia Woroniecka II LO im. Księżnej Anny z Sapiehów Jabłonowskiej w Białymstoku

II miejsce:

Barbara Błażejczyk XXIII LO im. Marii Skłodowskiej-Curie w Warszawie

III miejsce:

Maja Mastalerz Technikum nr 10 im. Eugeniusza Kwiatkowskiego w Warszawie
Alicja Czech I LO im. KEN w Stalowej Woli

Wyróżnienia:

1. Antoni Sikora Zespół Szkół Elektronicznych im. Bohaterów Westerplatte w Radomiu
2. Hanna Stefańska LO Sióstr Urszulanek Unii Rzymskiej we Wrocławiu
3. Aleksandra Pikulska Zespół Szkół Katolickich im. ks. Jana Długosza we Włocławku
4. Miłosz Gajda VI LO im. Ignacego Jana Paderewskiego w Poznaniu
5. Malwina Ciechanowska XXV LO im. Stefana Żeromskiego w Łodzi
6. Patrycja Turek II LO im. Marii Konopnickiej w Nowym Sączu
7. Klaudia Polakiewicz Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 2 w Kwidzynie
8. Paweł Stachowiak III LO im. Marii Konopnickiej we Włocławku

GRATULUJEMY!!!!!!

 

 

 

 

ZNAJDŹ NAS